Učebnice, které naučí vaše děti bát se, truchlit a vztekat se

Tohle mě nebaví“, zvedne syn hlavu od hromady předškoláckých sešitů plných čar, kliček, písmen, kytiček a lízátek všech barev a tvarů …
Neexistují nějaké sešity o opravdových věcěch?
Jak to myšlíš?
No jak se třeba taky někdo bojí nebo vzteká. Že bych mu pomohl. Nebo nějaké úkoly, abych se nebál. Že bych si to tam nacvičil a ten pocit by zůstal v tom sešitě….
Hmm …, tak takové nemáme …
Tak co kdybychom nějaké vyrobili???

Ještě ten den se opravdu zrodily tři úkoly na zvládání strachu, a také myšlenka na vytvoření pracovních knih pro děti, které v našem systému vzdělávání tolik chybí.

Emoční učebnice, které připravují děti pro život

Pověz mi a já to zapomenu. Ukaž mi a já si vzpomenu.
Dovol mi zkusit to a já to pochopím
a budu si to pamatovat celý život.

 

Představte si, že by jednou z učebnic předškolního a školního vzdělávání byla kniha, která učí vaše dítě poznat kdo je, bez ohledu na to, co se v jeho životě děje. Učebnice, která by ho učila, že je dost dobré, i když se mu něco nepovede. Že svět je laskavé místo, i když někdy věci nejdou tak, jak by si přálo. Že je statečné, i když se někdy bojí, že může dosáhnout cokoli, i když si někdy nevěří. Která by mu řekla, že má velké srdce, i když se někdy vzteká nebo chce pro sebe to nejlepší.

Která by proměnila jeho emoce ze strašáků na moudré kamarády.

Místo dalšího procvičování barev, tvarů, písmen a číslic by se učilo, jak se kdykoli zklidnit, jak být laskavý k sobě a k druhým, jak se spojit s mocí svých emocí místo nechat se jimi ovládat.

V systému vzdělávání dlouhodobě a bolestivě chybí místo pro rozvíjení emocionálních dovedností. Tlak na to, aby byly děti neustále výkonné a současně hodné, veselé, odvážné a nesobecké, jim brání navázat vztah s důležitými emocemi, které zůstávají nevyužitým zdrojem sebehodnoty a životní síly.

Co jsou Emoční Učebnice Tisíc Tváří Radosti:

 • Pracovní e-knihy ve formátu PDF, které budou dětem sloužit celé dětství.
 • Pomáhají dětem navázat zdravý vztah se všemi svými emocemi. Přestat se stydět za svůj strach, bát se svého smutku, vinit se za svůj vztek.
 • Učí děti, proč je každá emoce důležitá a jak jim může pomáhat. Emoce přestanou být velkým strašákem a začnou být velkým učitelem.
 • Učí děti rozeznávat emoce u sebe a druhýchvyjadřovat je laskavě k sobě a druhým.
 • Předávají dětem jednoduché, zábavné a účinné techniky pro zklidnění a zvládání emocí, které jim budou sloužit celý život.
 • Učí je poznávat a používat vlastní emoční zdroje. Aby věděly, co jim pomáhá, když prožívají něco náročného, a co mohou dělat, když se život neděje tak, jak si přejí.
 • Učí je pracovat se svými myšlenkami. Aby rozeznaly pravdivé myšlenky od nepravdivých a netrápily se tím, co nemohou změnit.
 • Vedou děti k tomu, aby věřily, že mohou zvládnout vše, co je potkává, a dosáhnout všeho, co si přejí. Posilují jejich sebedůvěru, sebevědomí a sebehodnotu.

Pojďte si prohlédnout jedinečné emoční učebnice, které děti učí, jak zvládat jejich strach, smutek či vztek tak, aby jim jejich velké emoce nestály v cestě, ale pomáhaly jim objevovat a rozvíjet to, kým mohou v životě být. Vytvořené s dětmi pro děti.

Jejich první díl Můj Učitel Strach: Laskavý průvodce strachem a úzkostí pro děti již najdete v našem e-shopu.

Můj Učitel Strach

Vydejte se s dětmi na cestu poznávaní a zvládání jejich strachů, úzkostných obav i každodenních starostí a na jejich 7 zastávkách jim pomozte získat dovednosti, které jim budou sloužit celý život.

Náhlédněte do učebnice ve videu!

 • Jedinečná Emoční Učebnice, která učí děti poznávat a zvládat jejich strachy a úzkosti tak, aby jim pomáhaly
 • Pracovní e-kniha pro děti od 4 - 12 let ve formátu PDF
 • Přes 100 pracovních listů, 2 rodinné hry a 52 účinných technik, tvořivých úkolů a všímavých aktivit, které přináší okamžitou úlevu od stresu, strachu a úzkosti
 • 3 plnohodnotné bonusy ZDARMA

Co vše si můžete z učebnice vyrobit

V emocích dítěte se propojuje vše, co jej utváří. Vše, co zdědilo i zažilo. Vše, co si přeje i co je jinak, než si přeje. To, jak dítě zvládá své emoce, je důležité nejen pro jeho pocit štěstí a spokojenosti, ale taky pro jeho osobnostní vývoj a celkové zdraví. Schopnost zvládat své emoce však nepřichází sama od sebe. Děti se ji potřebují naučit a posilovat stejně, jako se učí všem dalším dovednostem.

Dovolte jim vzít svůj emoční svět do vlastních rukou.
Důvěřujte jim, a budou si důvěřovat.
Protože sebevědomí a sebedůvěra se mohou zrodit
jenom z vlastní síly.

Učebnici Můj Učitel Strach si můžete objednat TADY >>

Jana Kubíčková
Jana Kubíčková je psycholožkou, celostní terapeutkou a mámou dvou dětí. Napsala první odbornou publikaci v ČR na téma transgeneračního přenosu traumatu v rodinách. Má doktorát z Vývojové psychologie, studovala také religionistiku a Naturopatii v Austrálii. Je autorkou projektu Tisíc Tváří radosti, v rámci kterého vytváří produkty pro rozvoj emocionálních dovedností dětí. Přináší jednoduché didaktické a terapeutické nástroje pro vědomé prožívání, vědomou odolnost a vědomou komunikaci v rodinách, aby emoce nestály v cestě, ale pomáhaly rozvíjet lepší a radostnější verzi sebe sama, vztahů a světa kolem. Je autorkou Emočních karet >> a Emočních učebnic pro děti>>. Více o jejím příběhu si můžete přečíst tady >> Můžete ji napsat na kubickova.yana@gmail.com
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • E-book ZDARMA